[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Aktuálně  z E-B

* NKÚ

Vydáno dne 09. 01. 2019 22:03 (243 přečtení)

Náležitá Kouzelnická Úroveň!

Co má paměť pamatuje, každý konec školního roku v EBradavicích zakončují důležité akce. Poslední týden v Bradavicích v tomto končícím školním roce bude opravdu akční! Začne to v sobotu 12.ledna, kdy nás Mrzimor vezme na výpravu do astronomické věže, hned den poté, tedy 13.ledna, se ve Velké síni moje maličkost spolu s kolegou Teem vrhne na výsledky ankety Fénix a 19.ledna to zakončíme vysvědčením a slavnostním vyhlášením tohoto školního roku. ALE!!!

V tom posledním týdnu letošního školního roku se opět můžeme těšit na důležitou událost v životě bradavických studentů. NKÚ se letos budou skládat ze dvou předmětů - Kouzelných formulí a Kouzelných tvorů. Ano, NKÚ budou letos opravdu kouzelné! Co o těchto zkouškách ale vlastně víme?

Na naší škole jsou uzavřením sedmi let studia. Skládají se z povinné eseje, jejíž téma si studenti mohou vybrat z těch, které jim zadá profesor. To máme první část. Druhou části je samotná zkouška. Ta se skládá z ústní části, při které si student vylosuje otázku/okruh daného tématu, na její vypracování má daný čas. A pak je tu ta zábavnější, praktická část. Troufám si říct, že přesně ta bude letos velmi zajímavá, vzhledem k předmětům, ze kterých se skládá!

Od tohoto roku se na naší škole je možno se nově zapsat ke zkouškám OVCE. Ty se budou konat v březnu a skládat je budou dva studenti. Větší info si tedy necháme na později.

Pojďme se nyní mrknout na zoubek těm NKÚ tak, jak je známe z knih.

Zkoušky Náležité Kouzelnické Úrovně skládají studenti v pátem ročníku, v červnu a jejích trvání je dva týdny. Nejedná se o žádnou jednoduchou zkoušku. Už jen jejich rozložení je dost náročné. Dopoledne se skládají písemné testy. Velká síň je k tomu uzpůsobena, zmizí kolejní stoly, namísto nich se zde objeví několik stolečků pro jednoho. Odpoledne studenty čekají praktické. Tedy kouzla, tvorové apod. Zkouška z astronomie se samozřejmě skládá o půlnoci.

Zatímco studenti se těchto 14 dnů mohou přetrhnout, profesoři si částečně odpočinou. U zkoušek jsou v komisi totiž zkoušející z Ministerstva kouzel, úřadu pro kouzelnické zkoušky.Pravidla pro složení zkoušky jsou jasně dána jak už za dob Harryho Pottera, tak dnes. Jsou tři splňující stupně - tedy Vynikající, Nad očekávání a Přijatelné. Vše za nimi, tedy Mizerné, Hrozné a Troll, jak už bystré oko čtenářovo pochopilo, znamená propad. Tedy nemožnost věnovat se tomuto předmětu dále na studium OVCE.

A jak dopadnou naší letošní eNKáÚčkáři? Na to se můžete přijít osobně podívat a držet jim palce! Nebo se jen mrknout na to, co vás ať už za nějakou dobu, či hned v dalším školním roce čeká. Ááánééébo jen prostě přijít omrknout, jak se u zkoušek trápí. Muhaha. Takže 14. ledna Kouzelní tvorové a 17. ledna Kouzelné formule, obojí od 20:00 ve Velké síni!A jedna perlička na závěr - na EBradavické škole čar a kouzel je největším počtem získaných NKÚ slečna Barbucha Kuřavová - ta jich ve své sbírce má rovných devět!

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Autor: Maddie Láskyplná | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |