Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Famfrpál

* Havrani si spravili chuť na hadech

Vydáno dne 17. 11. 2018 09:08 (89 přečtení)

Do dalšího zápasu nastoupil opět tým z Havraspáru a spravil si chuť z porážky, kterou mu nadělili Mrzimorští, nad týmem ze Zmijozelu. Více informací naleznete v článku.

Další utkání z letošní sezónní série zápasů se odehrálo 20. října 2018 a utkaly se v něm týmy z Havraspáru a ze Zmijozelu. Havraspár týden před tím prohrál s outsiderem z Mrzimoru, v tomto zápase si už nemohl dovolit prohrát i s druhým outsiderem, a to s týmem ze Zmijozelu. Tentokrát se mu to povedlo. Nad Zmijozelem dokázal Havraspár vyhrát v poměru 280:70.

A kdo tentokrát nastoupil? U Havraspárského kapitána Johna van Smitha, který v tomto zápase házel camrálem do branek, se přihlásily na stejnou pozici i Elsie de Fleer a Katharina Brown, potlouky na soupeře posílaly Paige Tintwhistle a Rosemary Ellen Wilde. Branku hlídala a bránila Teodora Hope a zlatonku chytala Annabelle Fairy.

A jak to bylo na druhé straně? Kapitánka Zmijozelského famfrpálového týmu, Hannys Leistrová, která též střílela camrálem na branku, nasadila na stejný post i Gabriel de Montanue a Matyho Anyuse, do obranné linie proti potloukům nasadila a prostřídala Percyho Conela, Báru Wolfovou a Jane Vixen. Odrážet camrál od branky nasadila Selene Crimson a na odchyt zlatonky Lenku Tsouhalovou.

Téměř celý zápas měl pod kontrolou Havraspár, kromě rozdání času na pauzu vyhráli ve všech sledovaných sekcích statistiky. Zmiňovanou dobu na oddech dal soupeři pouze 22 minut a 8 sekund. Zmijozel dal pauzu Havraspárským hráčům skoro na dvojnásobek, 41 minut a 26 sekund. Celkem se tedy rozdalo ran na 1 hodinu, 3 minuty a 34 sekund. Na zápas trvající 1 hodinu, 1 minutu a 30 sekund je tato doba vcelku slušným číslem.

Co se týče vstřelených gólů, za celý zápas jsme jich mohli vidět celkem 20. Nejvíce jich vstřelil Havraspár, rovných 12, 8 branek dali Zmijozelští. Nejvíce branek střelil John van Smith, dokázal brankovými obručemi 11krát camrálem prohodit. O několik méně prohození, konkrétně o 5, měl Maty Anyus, 2 střely měla Hannys Leistrová a jednu trefu si připsala Katharina Brown. Raritou tohoto zápasu je vlastní gól brankářky Zmijozelu, Selene Crimson, která tak darovala soupeři, tedy Havraspáru, jednu branku navíc.

Tak, jako v minulém zápase, i v tomto zápase zlatonka fandila více Havraspáru. Celkem 13krát se Havraspáru nabídla, Annabelle Fairy ji dokonce 5krát málem chytla, než o něco později jejím "úplným" chycením zápas ukončila a rozhodla o konečném výsledku. Zlatonka se Zmijozelu objevila jen 9krát.

Za celou dobu zápasu jsme mohli vidět jedno střídání na straně Zmijozelu. Ve 20:35:48 Jane Vixen vystřídala Báru Wolfovou na pozici odrážečů. Ve 20:38:38 byla Rosemary Ellen Wilde odvolána za neaktivitu, znovu nastoupila ve 20:47:14.

Po prohře nad Mrzimorem se dokázal Havraspár znovu nadechnout a získat opět nějaké body do boje o famfrpálový pohár, Zmijozel odchází s prázdnou. Před sebou má dva zápasy, které může ještě vyhrát a urvat si též nějaké body. I když zápas se jevil velmi vyvážený, vítěz může být jen jeden.

A jako obvykle na závěr naše malá statistika zápasu.

• Maty Anyus, 70:30, 20:38:08
  • Selene Crimson, 80:30, 20:44:08 (vlastní gól)
  • John van Smith, 130:70, 21:08:58

Zlatonku v tomto zápase chytla po 1 hodině, 1 minutě a 30 sekundách hry Annabelle Fairy, přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 280:70.