[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
03.12.2018: Aktualizace sletů
Do archivu sletů byl přidán pražský "filmový" slet.

18.10.2018: Aktualizace sletů
Byla upravena pravidla pro organizaci sletů - nově již není třeba psát informační článek o připravovaném sletu zde do DV, neboť všechny potřebné informace pro účastníky budou uváděna striktně na EB v příslušné sekci.
E-Bradavický Fénix

* 17. ročník E-Bradavického fénixe: Třikrát zlatý Foster skolil Buflera, studentům kralují Henryové a Chardonay svrhla Smailinku do roku 2013

Vydáno dne 07. 03. 2018 17:12 (1219 přečtení)

Další školní rok byl u konce, a to tedy mimojiné znamenalo, že se obyvatelé Bradavic dozvědí, kdo že stane na piedestalu oblíbenosti. A na tento piedestal se stoupalo již posedmnácté. Anketa E-Bradavický Fénix tedy oslavila symbolickou "plnoletost", a to konkrétně v pátek 19. ledna od 20. hodin. Jak to tentokráte dopadlo a jak celý večer probíhal?
Podrobnosti naleznete v článku!

Byl studený lednový večer a studentstvo i se zaměstnaneckým sborem už už zabalovali poslední zavazadla na cestu do Londýna, nicméně ještě před posledním dnem stráveným na hradě se velký počet z nich pomalu ale jistě doloudal na slavnost u příležitosti vyhlašování ankety E-Bradavický Fénix. I tentokráte se celá sláva konala o pátečním večeru a i tentokrát byla Velká síň vskutku bohatě vyzdobena – letos ve žluté barvě. Fénixova očka, jenž letos ocenění získali byla vyvedena právě v této barvě stejně jako skřítky rozdávané losy lákající na vskutku úchvatnou dvojici sytě žlutých fénixů. Když bylo pár minut po oficiálním začátku a do síně se dotrousila většina do té doby po chodbách se potulující mládeže i zaměstnanců, mohlo se začít. A že se letos napříč kategoriemi děly věci!

A nyní si už pojďme vyložit, kterak si již dospělý Fénix s pubertálními výjevy pohrál se stupni vítězů ... *pousměje se*

Srdce koleje
Zcela nečekaně v porovnání s předešlými ročníky ankety začali vyhlašovatelé "Fénixe" s kategorií, ve které skládají čest, úctu a účty studenti sobě navzájem ve svých kolejích. A samozřejmě také zaměstnanci mezi sebou – kategorie Srdce koleje. Letos výsledky v jednotlivých kolejích přinesly několik změn, ale pomyslné jádro kolejí zůstalo povětšinou nezměněno. A takový Nebelvír uchvátil rekordním počtem oceněných!

Havraspár: Annabelle Fairy a John van Smith
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Zmijozel: Hannys Leistrová a Percy Conel
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Zaměstnanci: Johny Sait a Fiona z Albionu
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Nebelvír: Nina Pikeová, Cathy Beedle, Clea Eowerová, Mysterious Shadow a Mazrim Taim
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Mrzimor: Katie Darková a Barbucha Kuřavová
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE
.

Duch roku
Mezi prvními je tradičně vyhlašována kategorie Duch roku. Už v minulém roce dokázali ostatní duchové statečně šlapat na paty Peterovi Grandwoodovi, když Gabriela Gane překazila zmiňovanému mrzmirskému duchovi samostatný triumf. A letos, zdá se, bylo učiněno "petrovské" éře této kategorie za dost, neboť první vítězství v této kategorii mohla slavit s 11 hlasy Shaunee von Castile! Podle ohlasů to minimálně mezi částí publika bylo velké překvapení, někteří naopak výhru jejich favoritky přijali téměř s ledovým klidem. Jestli se pořádky mezi duchy definitivně mění zjistíme až v následující ročníku. Tento rok však naplno patřil bývalé havraspárské studentce.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Profesor roku
Snad nejdříve v historii se vyhlašovatelé rozhodli pro vyhlášení kategorie Profesor roku, která v předešlých dvou vydáních měla stejné obsazení i pořadí na stupních vítězů – Bufler následován Fosterem a Tejedorem. A výraznou roli hrálo toto trio i letos, což ovšem neznamená, že se historie už podruhé opakovala. Tentokráte bylo všechno jinak!
Na třetí místo se poprvé od školního roku 2016 dokázal už několikátým návratem mezi oceněné propracoval bývalý havraspárský kolejní ředitel a dlouholetý profesor věštění Emanue Tyrs s 35 hlasy, který daleko za sebou nechal letos do penze odcházejícího Teómu Tejedora, jenž tak na nějakou dobu definitivně vyklízí bojiště. Zatímco loni byly rozdíly mezi třemi nejoblíbenější poměrně vysoké a v předešlých letech naopak velmi titěrné – letos hlasující oddělili tři nejlepší kompromisními rozdíly hlasů. Tři vítězství v řadě a tedy pozici nejoblíbenějšího profesora posledních let – to obhajoval profesor Nekromancie a odstupující nebelvírský kolejní ředitel Richard Bufler, kterému však nejspíše právě nejasný konec v Nebelvíru uzmul nějakou část hlasů, a tak se letos musel spokojit s druhým místem za 45 hlasů. Pouhý krok od nesmrtelnosti – tedy od vyrovnání rekordu Teómy Tejedora v počtu čtyř výher v řadě – jej letos zastavil ten, jehož atak loni tak mocně Bufler odvrátil. Ano, nejen v Nebelvíru, ale také na prvním místě nahrazuje profesora nekromancie profesor drakologie Jamie Foster se ziskem 57 hlasů! Foster navíc jako první obyvatel hradu dokázal vyhrát všechny tři nejprestižnější kategorie – Nováček roku, Student roku a Profesor roku! Neskutečné!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Profesorka roku
Pakliže u profesorů bylo v sázce vyrovnání rekordu, v kategorii Profesorka roku již několik ročníků ankety netrpělivě očekáváme přepisování těch rekordů vůbec nejvýznamnějších. V tak vyrovnané kategorii už mnoho školních roků vládne Julinka Smailinka, avšak rekord v počtu samostatných vítězství v této kategorii i v počtu celkových Fénixů se začíná Smailince pomalu vzdalovat – že by tak prováhala své šance? Uvidíme, pojďme na výsledky v nichž po dvou letech opět figurují "pouze" tři jména.
Třetí místo letos připadlo na základě 30 hlasů profesorce kouzelných tvorů Maddie Láskyplné, která se už mnoho let drží v elitní TOP 3, což je při počtu našich vyučujících kolegyň velmi slušná vizitka. Pokud loni byl mezi 1. a 2. místem rozdíl 17 hlasů, letos hlasující dali i tomuto obřímu náskoku na frak – letos byl rozdíl mezi 2. a 3. místem těžko uvěřitelné 24 hlasy! Bitva o vítězství však byla o poznání dramatičtější, doslova každá přilétnuvší sova měnila jména na stříbrné a zlaté pozici. Hlasování však bylo uzavřeno a nakonec druhé místo obsadila kolejní ředitelka Havraspáru a profesorka bylinkářství Julinka Smailinka s 54 hlasy! Smailinka tak nevyhrála poprvé od školního roku 2012/13, kdy taktéž už poněkolikáté skončila stříbrná za Valantinou Vaneovou. Považte – v té době organizoval anketu ještě její zakladatel Ruff von Vilsquelle, Emanue Tyrs a Maddie Láskyplná vyhráli studentské kategorie a většina současných studentů ještě neobývala zdi Bradavic! První místo a tedy i premiérové vítězství tak letos slaví zmijozelská kolejní ředitelka a profesorka kouzelných formulí Charlotte Chardonay se ziskem 59 hlasů! Tímto triumfem se stala teprve pátou profesorkou, která dokázala za 17 ročníků kategorii vyhrát a teprve čtvrtou, jež se o vítězství nemusela dělit s jinou kolegyní!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Nováček roku
Posun kategorie Nováček roku na pozdější etapu slavnostního večera mělo svoje odůvodnění. Jednak tato kategorie může být odrazovým můstkem za dalšími metami a jednak je tato kategorie počtem nominovaných a nakonec jen jedním oceněným vlastně nejprestižnější. Podobně jako loni nasbírala vítězka 6 hlasů, avšak poprvé od školního roku 2011/12 dokázal vyhrát někdo z Nebelvíru! Červený prapor tak významně pozvedla Denisse Laviette a třeba to naznačuje lepší nebelvírské časy. Co na tom, že jméno vítězky i někteří profesoři slyšeli a zaznamenali vůbec poprvé.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Studentka roku
Minulý a letošní rok poznamenaly kategorii Studentka roku nepříjemné události. Minimálně tedy pro předešlé oceněné – zatímco loni totálně vyhořela Manon Lancaster, letos podobný neúspěch potkal loni a předloni bronzovou Rosemary Ellen Wilde a stříbrnou Barbuchu Kuřavovou. Velmi zajímavá situace – zatímco loni svůj úspěch zopakovaly, letos výrazně klesly pořadím a zejména získaly výrazně méně hlasů. Je tak jasné, že letos byly stupně vítězek poněkud odlišné.
Již třetí místo poukázalo na změnu zavedeného pořádku – na něj se totiž dokázala vydrápat studentka Mrzimoru Katie Darková, a to s 22 získanými hlasy. Letošní rok nepřál rekordům, které byly v sázce. Na vlastní hadí kůži to poznala i zmijozelská funkcionářka Hannys Leistrová, které ani zisk 28 hlasů nestačil na obhájení vítězství z minulých dvou edic ankety. Přitom opravdu jen vzácně takový počet nestačil na výhru. Z té a tedy i prvního místa se letos mohla radovat navracející se nebelvírská studentka Clea Eowerová s počtem 33 hlasů. Ne Leistrová, ale Eowerová tak získala třetí výhru v kategorii. Ovšem – již příští rok bude mít zmijozelská studentka šanci na reparát – letošní vítězka posílila řady zaměstnanců (zejména kategorie profesorek bude v následujícím školním roce obzvláště zajímavá)!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Student roku
Předposlední kategorii vyhlašovanou ve slavnostní lednový večer byl Student roku. Zde to byla v posledních letech více či méně vláda Matyho Anyuse, kterému se navíc loni povedlo konkurenci totálně rozdrtit. Ale mince se letos obrátila – ostatní rozdrtili Anyuse, který si tak o zlatém hat-tricku stejně jako jeho parťačka Leistrová může nechat jen zdát. Obsadil 6. místo s pouhými 12 hlasy – pohoršil si tak o tři desítky hlasů! Ale kdož byli ti, jenž si pomyslné věnce slávy mohli na krky pověsiti letos?
Po dvou slabších letech se na třetí místo dokázal vrátit nebelvírský rebel Mysterious Shadow, protože získal 25 hlasů. O jedno místečko si polepšil a tedy obsadil druhé místo jeho kolega z nebelvírské koleje Henry Daniels při zisku 30 hlasů. Postupnými krůčky tak navrátivší se Daniels míří k vrcholu. Letos se však ještě musel spokojit s nižším stupínkem, neboť po dvou letech si titul neoblíbenějšího studenta Bradavic, a to dokonce se stejným počtem 34 hlasů znovu přivlastnil dlouholetý mrzimorský student Henry Mitchell, jenž tak navázal na svůj nedávný triumf, jímž šokoval všechny. Stal se tak teprve čtvrtým studentem, který dokázal své vítězství zopakovat. Naopak Havraspár poprvé od školního roku 2011/12 vyšel v obou studentských kategoriích naprázdno!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Zaměstnanec roku
Zbývalo již jen určit posledního neodtajněného vítěze či vítězku, a to v kategorii Zaměstnanec roku. Nešťastnou náhodou vyhlašovatelé na tuto kategorii málem zapomněli, což by jim vedení školy jistě jen tak neprominulo, a to i s ohledem na to, že pro třetí vítězství v řadě si došel inspektor a dlouholetý obyvatel Bradavic Johny Sait! Získal 9 hlasů a i podle zisků dalších zaměstnanců se zdá, že by příště mohl být souboj o prvenství o něco zajímavější. Prozatím je však Sait jediným vítězem této nejmladší kategorie naší ankety.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Všechny ceny tak byly rozdány a zbývalo vylosovat majitele dvou žlutých fénixů. Nakonec dvojice fénixů putovala do rukou Hannys Leistrové a Taře Nelson *usměje se*. Závěrečné minuty galavečera se už nesly v ryze uvolněném duchu – slavilo se, gratulovalo se, tleskalo se.

Slavnostní sedmnáctý ročník, v němž anketa oslavila kouzelnickou plnoletost je tedy úspěšně za námi. Nepřál rekordům, ale byl to ročník návratů a velmi zajímavých výsledků. Uvidíme tedy, co nás čeká zase na konci příštího školního roku. Budeme se na vás s Maddie těšit opět v červnu.

Váš Teo

[Akt. známka: 1,20 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT & ML
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |