[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
03.12.2018: Aktualizace sletů
Do archivu sletů byl přidán pražský "filmový" slet.

18.10.2018: Aktualizace sletů
Byla upravena pravidla pro organizaci sletů - nově již není třeba psát informační článek o připravovaném sletu zde do DV, neboť všechny potřebné informace pro účastníky budou uváděna striktně na EB v příslušné sekci.
E-Bradavický Fénix

* 16. ročník E-Bradavického fénixe: Nadvláda kolejních ředitelek, rekord Foxe překonán a totální kolaps Lancaster

Vydáno dne 26. 01. 2018 10:27 (1597 přečtení)

Pátek 30. června loňského roku byl stanoven jako datum, kdy budou vyhlášeni ocenění tradiční ankety oblíbenosti E-Bradavickýc Fénix. Organizátoři opět zvolili pro začátek 20. hodinu, a tak mohla být slavnostně vyzdobená Velká síň svědky dalších triumfů i zklamání.
Podrobnosti najdete v článku!

Vůbec poprvé byl slavnostní večer spojen s plesem k ukončení školního roku, a tak to tentokráte nebylo "jen" o Fénixovi. Výraznou součástí večera byla jednak povedená hudební kulisa v podání repertoáru DJ Richieho a jednak balíčková tombola, kterou losovala slečna ředitelka – obsahem této tomboly byly balíčky, jež si jejich vylosovaní majitelé nemohli otevřít hned, a to také šlo. Celý večer se nesl ve zlatém duchu - výzdoba, oblečení moderátorů, dvojice nejcennějších odměn v tombole, trofeje v podobě fénixových ok – to vše bylo vyvedeno ve zlaté barvě. Na závěr se ještě sluší dodat, že i letos organizátoři jemně promíchali pořadí vyhlašovaných kategorií, a to v ohledu na dramatičnost a gradaci večera.

A nyní si už pojďme připomenout, jak to v onen horký červnový večer všechno vlastně dopadlo ... *pousměje se*

Nováček roku
Už se tak nějak ustálilo, že kategorie Nováček roku bývá vyhlašována mezi prvními. Nejinak tomu bylo i v předešlém ročníku ankety. Nutno dodat, že narozdíl o některých předešlých ročníků byl letos o vítěze či vítězku této kategorie nesmírně napínavý – inu, na hrad dorazila evidentně silná generace. Nicméně – po roční odmlce zabodoval Zmijozel, neboť s konečnými 6 hlasy (tak nízký počet hlasů svědčí o mimořádné vyrovnanosti) zvítězila Jane Vixen. Výhra zaznamenala hlasitý ohlas zejména mezi jejími spolužáky z koleje ze sklepení, neboť sama vítězka nebyla na slavnostním večeru přítomna.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Duch roku
Po losování první série ředitelčiných hodnotných balíčků přišlo na řadu odtajnění další kategorie. Konkrétně šlo o kategorii Duch roku. Vítězství z jubilejního 15. ročníku "Fénixů" obhajoval mrzimorský Peter Grandwood, ale pozici měl složitou, neboť za poslední dobu se počet hradních duchů o něco zvýšil, což jistě přispělo k oživení někdy prázdnějších chodeb hradu. A síla "nové krve" se projevila! Poprvé v historii totiž vítěz nebyl jeden, ale rovnou dva! S celkovým počtem 10 hlasů zvítězili Peter Grandwood a Gabriela Gane. Anketa tak poznala novou vítězku, byť slečna Gane dávala o sobě výrazně znát již za svých úspěšných studií.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Zaměstnanec roku
V rámci minulého ročníku ankety byla nově zařazena anketa pro "neprofesory", jejichž práci více či méně výraznou je též třeba ocenit a u nichž si nelze myslet, že by snad nebyli oblíbení. Vítězství ze zaváděcího ročníku obhajoval inspektor a bradavický veterán Johny Sait. Zde ovšem k žádnému překvapení nedošlo, neboť obhajoba byla stejně přesvědčivá jako první prvenství v této kategorii. Vítěz: Johny Sait. Počet hlasů: 15! Nebylo zde absolutně co řešit a nejspíše se nám v této kategorii rodí nová hegemonie – nebo ne? *potutelně se usměje*
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Srdce koleje
Po pauze na občerstvení a trocha toho pobavení se na tanečním parketu i u zlatě vyzdobených stolků nastal opět čas na losování dalších tombolových balíčků a pak už na další z již zavedených kategorií - Srdce koleje. Každým rokem opakujeme, že každá kolej má své výrazné osobnosti, které různými způsoby příspívají do kolejního společenství a byť je opakování matkou moudrosti, rozhodně se nejedná o žádná klišé, ale pravdu pravdoucí. Pojďme se tedy podívat, kdo letos získal tato kolejní ocenění od svých přátel v kolejích.

Nebelvír: Rose de Villiers, Mysterious Shadow a Clea Eowerová
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Zmijozel: Hannys Leistrová a Maty Anyus
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Havraspár: Rosemary Ellen Wilde a Jek James El
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Mrzimor: Barbucha Kuřavová a George Lanscrown
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Zaměstnanci: Johny Sait a Fiona z Albionu
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.


Slavnostní večer se po dalším dílku losování tomboly přehoupl do své druhé poloviny a napětí v celé Velké síni se začalo stupňovat, neb všichni očekávali vyhlášení tradičně nejočekávanější čtveřice kategorií – tedy ty profesorské a studentské. I letos bylo v rámci těchto kategorií v sázce několik možností překonání stávajících rekordů. Jak to dopadlo se pojďme podívat!

Profesorka roku Podobně jako loni se u profesorek dal čekat zajímavý souboj, ale podobně jako loni byly nakonec bodové rozdíly mezi jednotlivými stupni vítězů poměrně velké. Důkazem toho je nejvyšší rozdíl 1. a 2. místa v historii ankety – plných 17 hlasů ... letošní vítězka ostatní předčila o kruvalskou loď!
Bronzový stupínek vítězů, tedy třetí místo obdržela s 23 hlasy navrátivší se profesorka přeměňování Mia von Dog, která se dočkala pozice mezi elitní trojicí poprvé od Fénixe konaném ve školním roce 2014! A nemuselo zůstal u 3. místa, neboť na pozici o stupínek výše stačilo získal o pouhých 5 hlasů více – a to je v kategorii profesorek rozhodně získatelný počet. Nicméně druhé místo dokázala obhájit dvojnásobná spoludržitelka E-Bradavického Fénixe profesorka kouzelných tvorů Maddie Láskyplná. A nyní dlouho nic – až o dalších 17 hlasů více, tedy celkový počet 45 hlasů získala ... *odkašle si* ... vlastně získaly – ano, získaly!!! profesorka kouzelných formulí a kolejní ředitelka Zmijozelu Charlotte Chardonay a profesorka bylinkářství a kolejní ředitelka Havraspáru Julinka Smailinka. Toť první místo. Zatímco pro nováčka ze školního roku 2014 Charlotte Chardonay se jedná o první zářez na pažbě a tedy nesporný úspěch, už čtvrtý dělený triumf (2x s Maddie Láskyplnou a 1x s Valantinou Vaneovou a nyní i Charlotte Chardonay) pro Julinku Smailinku má příchuť lehce hořkosladkou – rekord Valantiny Vaneové totiž žije dál.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Profesor roku
Oproti vskutku interesantním výsledkům kategorie profesorek se u jejich mužských protějšků neočekávalo výrazné promíchávání pozic. A výsledek hlasování tato očekávaní vlastně do puntíku od kalamáře potvrdil.
Třetí místo o 7 hlasů uhájil a obhájil loňský bronzový oceněný, tedy profesor alchymie Teóma Tejedor s 34 hlasy. O pouhé 3 hlasy jej i letos překonal a druhé místo obhájil profesor drakologie Jamie Foster, který tak obdržel v celkovém součtu 37 hlasů. Naopak loňský Fosterův nováčkovský entuziasmus drtivě odrazil profesor nekromancie a nebelvírský kolejní ředitelRichard Bufler s 54 získanými hlasy a i on obhájil své loňské a předloňské umístění - první místo. Stupně vítězů tak zůstaly na jméno stejné jako v minulém ročníku ankety a jedná se o poměrně výjimečnou událost. Richard Bufler se svým třetím prvenstvím v řadě zařadil za Teómu Tejedora, který prozatím jako jediný bradavický profesor dokázal zvítězit čtyřikrát v řadě. Na tuto metu bude v příštím, dospělém ročníku Fénixů oblíbený profesor nekromanci útočit (zajímavé je, že v kategorii profesorek se totéž povedlo hned třem vítězkám – Vladěně Kunčarové, Valantině Vaneové a Julince Smailince). A ještě jedna perlička - právě vítězný profesor letos získal absolutně nejvyšší počet hlasů.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Studentka roku
Po další čísti tomboly už přišla na řadu kategorie s nejvyšším počtem kandidátek - Studentka roku. Zde je situace každým rokem velmi nevyzpytatelná, ale v poslední době se poněkud ustálil širší okruh favoritek. Málokdy se však stává, aby někteří tito favorité naprosto vyhořeli – to se letos přihodilo nedávné dvojnásobné vítězce ankety Manon Lancaster jež obdržela pouhopouhé 2 hlasy a skončila na chvostu žebříčku – neuvěřitelné!
Na třetím místě se stejně jako loni umístila havraspárská studentka Rosemary Ellen Wilde, která si počtem hlasů 23 o něco polepšila a přesvědčivě udržela stupně vítězů. Také druhá příčka zůstala v držení loňské oceněné – s 22 hlasy jej těsně udržela studentka Mrzimoru Barbucha Kuřavová. Letos byla kategorie studentek poměrně vyrovnaná – uznejte, když 1. A 3. místo dělily jen 4 hlasy! Ačkoliv však byly rozdíly malé, pořadí zůstalo stejné jako loni. Ano - první místo obhájila loňská suverénní vítězka zmijozelská studentka Hannys Leistrová, a to s 25 hlasy na svém kontě. Hannys Leistrová je tak po delší době další úspěšnou studentkou, která dokázala svoji výhru nejen vybojovat, ale také potvrdit v následujícím ročníku ankety. Příští školní rok bude mít navíc šanci stát se teprve třetí vítězkou (po Valantině Vaneové a Maddie Láskyplné), jež by se mohla pyšnit hat-trickem.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Student roku
Po další pauze na tombolu se mohlo přejít k poslední kategorii. U kategorie Student roku nebývá nouze ne snad o překvapivé vítěze, ale hodně časté jsou souboje o hlasy na pomezí stupňů vítězů a mimo ně. A letos se tato statistika jen a jen potvrdila - 2. a 5. příčku dělily jen 4 hlasy - tento vyrovnaný souboj nakonec skončily zklamáním pro předloňského vítěze Henryho Mitchella, který skončil těsně čtvrtý spolu se Zeihi Akarim, ještě o hlas méně získal George Lanscrown. Tito pánové však mají velký potenciál zaujmout příště, pokud tedy na škole vydrží.
Na třetí místo letos klesl spoluvítěz z 12. ročníku a obhájce stříbrné pozice havraspárský student Jek James El. Získal 21 hlas. Až na druhou pozici se dokázal oproti loňsku vyškrábat navrátivší se nebelvírský student Henry Daniels - a ten pro letošek dostal 23 hlasy. Inu a jak se stalo jakýmsi koloritem této kategorie, vítězem se i pro letošní rok stal zmijozelský veterán mezi studenty Maty Anyus, když naprosto rozdrtil své konkurenty a s obrovským náskokem 19 hlasů zaznamenal dosud nejvyšší náskok mezi zlatou a stříbrnou příčku! Zisk? 42 hlasy. A co víc! Maty Anyus tímto vítězstvím přepisuje historii, neboť se mu jako prvnímu podařilo primát mezi studenty získat již popáté – překonává tím tak Petra Foxe z dob počátků ankety! Zároveň letošní vítěz dorovnal taktéž Petra Foxe v počtu samostatných výher!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Všechny ceny tak byly rozdány a zbývalo vylosovat majitele dvou žlutých fénixů. Nakonec dvojice fénixů putovala do rukou Richarda Buflera a Johna van Smithe *usměje se*. Závěrečné minuty galavečera se už nesly v ryze uvolněném duchu – slavilo se, gratulovalo se, tleskalo se.

Šestnáctý ročník E-Bradavického Fénixe se tak stal minulostí a vzhledem k tomu, že již nyní máme za sebou ročník plnoletosti naší ankety, už za několik dní se můžete těšit na výsledky. Podařilo se opět někomu překonat dosavadní rekordy nebo se najde mladá krev, která překvapí?!

Tak zase pár dní u souhrnu tentokráte letošních výsledků!

Váš Teo

[Akt. známka: 1,57 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT, ML, FzA
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |