[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
18.10.2018: Aktualizace sletů
Byla upravena pravidla pro organizaci sletů - nově již není třeba psát informační článek o připravovaném sletu zde do DV, neboť všechny potřebné informace pro účastníky budou uváděna striktně na EB v příslušné sekci.

17.10.2018: Anketa
Rozhodně který z bannerů má být nadále hlavním logem DV! Více v článku a anketě v levém menu :-)
Primusové a prefekti

* Primusové a prefekti poprvé

Vydáno dne 11. 09. 2017 10:00 (533 přečtení)

Dnes se podíváme na první várku našich "ppček". Co je pro ně kolej a co dělali o prázdninách?

Minule jsme si odstartovali náhled do Bradavických kolejí skrze naše drahé kolejní ředitele. Dnes navštívíme dvě koleje skrze jejich prefekty a primuse. Všech dvanáct "zaodznáčkovaných" dostalo tyto otázky:

1. Jak byli tvé pocity, když si se dozvěděl/a, že ti kolejní ředitel na tolik věří, že ti vložil na hruď takovou funkci, jakou je primus/prefekt?
2. Máš nějakou "fintu" jak se starat o nováčky? Věnuješ jim nějakou extra péči, pomáháš s orientací po hradě, doporučuješ předměty?
3. Co pro tebe znamená tvá kolej? Zvolil moudrý klobouk správně, nebo míváš někdy pocit, že to mohlo být jinak?
4. Jak jsi prožil/a prázdniny? Máš za sebou nějaké kouzelné zážitky?


Prvně se podíváme do MRZIMORU. Zde se nám letos nevyměnil jen slečna kolejní, ale i dvě ze tří PP. Nově nastoupili Katie Darková a George Lanscrown v rolích prefektů, naopak Elizabet Fieldová povýšila na post primusky.

George Lanscrown
1. Zvolení prefektem bylo něco neuvěřitelného. Nejen, že je to spojeno s velkou důvěrou a prací pro kolej, ale také je to určitá zodpovědnost na vyšší úrovni, aby vše dobře fungovalo jak má. Jsem za to ohromně rád a díky odznaku prefekta mohu pro svojí kolej vykonat ještě více.
2. Nemohu říci, že by se jednalo o "fintu", ale vykonávám svou novou funkci jak nejlépe dovedu. Nováčkové obdrželi nejen od mé sovičky informační dopisy se vším potřebným i s dodatkem, že pokud by cokoliv potřebovali, mají se v Mrzimoru vždy na koho obrátit. Inciativu a chuť jim pomoci mám velkou, ale není to jen o mně. Musejí chtít i oni, nebát se promluvit, zeptat se, zapojit se do chodu koleje a hlavně si to zde užívat.
3. Zde rád souhlasím se slovy naší paní ředitelky, že každá kolej má své klady a zápory, jde si svou vlastní cestu, ale i přesto je vždy něčím výjimečná. Mrzimor pro mě znamená hodně a nejen kolej samotná, ale hlavně lidé v ní. Moudrý klobouk rozhodl správně. Neměl sem jasný cíl do které koleje bych si přál být zařazen, ale když vyřkl Mrzimor vnitřně jsem pocítil pocit, že to je nejlepší volba, kterou mi dopřál. Nemohu soudit co by bylo kdyby se jinak rozhodl. To je velká neznámá a nepřísluší mi si vytvářet domněnky. Já sem moudrému klobouku vděčný za jeho rozhodnutí a ještě dlouho budu.
4. Prázdniny jsem celé prožil v klidu v rodném Durhamu na severu Anglie. Veškerý čas sem trávil v naší rodinné knihovně pátráním po starých pergamenech z různých koutů kouzelnického světa a také v lesích kousek od domova, kde se vyskytuje mnoho kouzelných tvorů a roste dostatek různých bylinek na poznávání. Kouzelných zážitků za ty dva měsíce bylo hodně, já zmíním pouze ten, že sem poprvé ve svém životě na krátkou chvíli zahlédl Hipogryfa. Bylo to sice krátké, ale ten zážitek za to stál *usmívá se*

Katie Darková
1. Na úvod zdravím čtenáře Denního věštce! No... První pocit byl: A opravdu si myslí, že jsem na to ta pravá?? a také jsem se jí na to hned zeptala. A myslela, takže jsem to vzala, i přesto, že si stále myslím, že v Mrzimoru by pro tuto funkci bylo plno schopných lidí.
2. Fintu? Asi ne. Já si prostě ráda povídám, navazuji vztahy - a tak doufám, že mi tahle strategie vyjde i s nováčky.
3. Mrzimor je moje láska, můj domov zde v Bradavicích. Moje všechno. Moudrý klobouk věděl, že v mém srdci je prostě úplně žluto.
4. Kouzelné zážitky. Užila jsem prázdniny částečně u taťky v Dublinu, částečně u babičky v Rumunsku - potkala pár jejích kouzelnických přátel. A pak v Londýně, v Děravém kotli. Potkala pár kouzelných zážitků a zažila kouzelný čas s kamarádkami Vicky a Hannys. Bylo to super!

Elizabeth Fieldová
1. V první chvíli jsem byla překvapená, přeci jenom tahle funkce patřila spoustu let Bárb a ta ji plnila naprosto výborně, ale nakonec šok vystřídalo nadšení. Moc mě to potěšilo a strašně moc si toho vážím, že mi moje kolej natolik důvěřuje a budu se ze všech sil snažit, abych nikoho nezklamala.
2. Ono v poslední době natrefit na opravdového nováčka je docela vzácnost, protože většina lidí jsou lidé, kteří tady už byli, ale samozřejmě každý rok nabízím všem pomoc, kdyby si s něčím nevěděli rady a snažím se, aby se tady všichni cítili příjemně a vítaně.
3. Moje kolej je můj druhý domov. Jsou to pro mě lidé, kteří mi přirostli k srdci a bez kterých si už svůj život skoro nedokážu ani představit. Myslím, že Moudrý klobouk věděl naprosto přesně, co dělat, když mě poslal do Mrzimoru a já jsem mu za to nesmírně vděčná, protože Mrzimor je ta naše malá veselá nora, kde vás vždycky všichni utěší, rozesmějou a postarají se o vás.
4. Prázdniny byly pro mě docela pohodové, snažila jsem se co nejvíce odpočívat a taky si připravovala nějaké věci a soutěže na tento školní rok.


Druhou dnes navštívenou kolejí je ZMIJOZEL. Zde se do postů dostala jména známá po celém hradě (zdravíme Hannys a její fénixe!)

Hannys Leistrová
1. Jsem strašně moc ráda, že mě Charlott ještě nechává být prefektkou. Když jsem sem nastupovala do prváku, tak to byl můj sen, mít funkci aspoň prefekta, a jsem ráda, že jsem se jím stala a nadále jím jsem. Vím, že jsem takové střívko na zabití *zasměje se.* Což se Charlott podařilo zjistit. Ale snad se mi svou funkci daří vykovávat dobře.
2. Já asi žádnou fintu nemám *zamyslí se* Jak se dostanou k nám do koleje dostanou nové tváře, tak jim na uvítanou posílám uvítací dopis, kde je pár větiček o naší koleji. Snažím se pomáhat všem nováčkům se vším, s čím si nevědí rady. Předměty jim určitě doporučuji, ale musí sami i vědět, co by je přesně zajímalo.
3. Myslím, že do Zmijozelu patřím na 100%. Možná i na víc. je to můj domov a nikdy bych ho neměnila. A myslím, že by i sám Zmijozel souhlasil *mrkne na ní*
4. Prázdniny jsem nijak neprožila. Většinou jsem si procházela Londýn, a nebo byla na Nádraží, kde jsem čekala, než Tom otevře kotel.


Gabriel de Montanue
1. Nejdřív jsem byla vážně šťastná, vždyť přiznejme si, kdo nemá sen stát se prefektem či primusem, když nastupuje do školy? Myslím, že většina určitě. Nicméně pak jsem o tom začala přemýšlet a začala jsem trochu vyšilovat. Napadaly mě otázky, jestli se na takovou funkci vůbec hodím, zda něco nepokazím a podobně. Ale doufám, že vše zvládnu dobře a bude se mnou Charlotte i kolej spokojená *usměje se*
2. Dala jsem jim vědět, že se na mě mohou kdykoliv obrátit, ale to i na zbytek vedení koleje a na všechny lidi z koleje. Myslím si, že jsme skvělá parta, která při sobě stojí a nováčkům pomůžou všichni, aby se na hradě neztratili a aby se u nás cítili vítaní.
3. Kolej je moje rodina. Jsem moc ráda, že jsem ve Zmijozelu, rozhodně bych neměnila, spíš bych klobouku něco provedla, kdyby mě dal jinam *tváří se nevinně*
4. O prázdninách jsem hlavně relaxovala, procházela po Londýně a hledala nová místa, kde jsem ještě nebyla. A od chvíle, kdy mi Charlotte poslala sovičku s tím, že by mě chtěla jako prefekta, tak jsem začala přemýšlet o škole, ale hlavně o koleji a zkoušela jsem vymyslet nějaké aktivity a soutěže pro ostatní hady.


Lenka Tsouhalová
1. Potěšilo mě to a zároveň mě naplnil pocit malinko s obavou, abych to jednak časově zvládala, a abych také zvládla vytvořit více pomoci než problémů. To bylo hlavně můj úplně první rok ve funkci. A samozřejmě, znovuzvolení mě opět moc potěšilo a zároveň věřím, že je to také znak toho, že jsem se určitým způsobem v té funkci „ověřila“, za což jsem moc ráda a cením si této důvěry koleje.
2. Fintu ani moc ne, zkrátka když můžu, pomůžu, nebo se alespoň o to snažím.
3. Znamená pro mě opravdu moc. Je pravda, že když jsem před těmi dávnými lety začínala, byla jsem trošku zblblá tou negativní pověstí, ale časem jsem poznala lidi kolem sebe, kteří tu kolej skutečně zevnitř tvoří a zjistila, že bych už Zmijozel za nic nevyměnila (což je i jeden z důvodů, proč jsem takový "věčný student").
4. U mě byly prázdniny především ve jménu odpočinku, který po dosti náročném mudlovském období byl zasloužený. Navíc jsem poznala pár nových zajímavých lidí, a tyto drobné momentky mají v sobě své vlastní kouzlo.


Děkuji všem dotázaným a příště se půjdeme juknout do zbývajících kolejí - Nebelvíru a Havraspáru!

[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Autor: Maddie Láskyplná | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |