[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Tajemná místa

* Děravý Kotel znovu otevřen!

Vydáno dne 26. 01. 2017 15:24 (814 přečtení)

Jako každý rok, i ten letošní byl ve znaku jistých technických úprav hostince a i letos se netrpělivě očekává, až nastane oficiální otvírací doba tohoto kouzelného místa.

Děravý Kotel, hostinec v centru Londýna, znám celé kouzelnické populaci po celé Anglii, troufám si říct, že i po celém světě, zažívá svůj největší boom právě mezi školními roky v Bradavicích. Spousta studentů a zaměstnanců tu hledá své útočiště mezitím, co poznávají krásy nejen zdejší metropole, ale vzhledem k dobré letaxové síti, která končí ve zdejším podniku, i krásy celého světa.
Spousta kouzelníků si nedokáže představit lepší snídani, než tu, kterou vám přímo v hostinci podá bezzubý hostinský Tom. On se pečlivě na svou každoroční "sezónu" hostince připravuje. Dodává nové nátěry, se svými spolupracovníky uklízí, co se jen dá. "Třeba letos jsem byl nucen vyměnit celou malbu v chodbě pokojů! Jistý kouzelník nám zde vymaloval svou žaludeční aférkou poté, co dole v baru vypil skoro všechny zásoby Ohnivé whiskey. Ten původní runový nátěr jsem měl moc rád...", řekl nám hostinský Tom. Inu, je vidět, že to člověk na jeho pozici občas nemá moc jednoduché.
"Každej rok je to stejný. To víte, obzvláště mladí kouzelníci, který tu rodičové nechávaj jen tak, se vyřádí. Ale já už jsem vlastně na všechno zvyklá. Onehdy jsem sice musela uklidit po tornádu, který tu jedna partička z Bradavic nechala, ale nic, s čím bych si se svým košťátkem neporadila. Jsem ještě čupr holka a nic si na mě nepřijde!", prozradila nám zase zdejší uklízečka.

Děravý kotel
Hostinec, který v Londýně stojí už mnoho století. Ano, jedná se o nejstarší hostinec v celém Londýně. Pokud tedy pomineme chabé mudlovské výmluvy, že jejich hostinec White Hard je nejstarší. Ale oni samozřejmě o Kotli nemají ani páru, ostatně jako o mnohých ostatních věcech, takže tento omyl kouzelníci vyvracejí a mají na to právo - Děravý Kotel je tedy nejstarší hostinec v Londýně. Byl zbudován někdy kolem roku 1500, spolu se zbytkem Příčné ulice. Zpočátku jej mohli navštěvovat nejen kouzelníci, ale i mudlové. Ovšem po čase už výmluvy, že mudlové vypili v hostinci spoustu medoviny a proto viděli skupinky lidí v divných krojích, nebo je slyšeli mluvit o dracích, sprostých fretkách (dlaždičouni, pozn. redaktora), už kouzelnická populace přicházela o trpělivost a tak se z hostince stalo čistě kouzelnické místo. Přišlo to přesně po podpisu Mezinárodního utajení kouzelníků. Hostinec dostal speciální povolení pro pokračování ve své činnosti. Tehdejší ministr kouzel Ulick Gamp podepsal pergameny o nových podmínkách hostince. Tou hlavní bylo rozhodnutí, že právě zde se bude nacházet hlavní vchod do Příčné ulice. Hostinec se tedy dostal pod jednu z největších magických ochran.

Pohyblivá kouzelná zeď, přes kterou se dostaneme do Příčné ulice, nachází se na dvorku Děravého kotle a je nutné klepat do cihel v určitém pořadí.


Vstup ode zdi Děravého Kotle do Příčné ulice

Na konci 19. století čelil hostinec své největší hrozbě - měla tudy vést mudlovská Charing Cross Road. Dlouhým sedmihodinovým proslovem u Starostolce se ovšem tehdejšímu ministru kouzel Farisi Spavinovi podařilo obhájit umístění Děravého Kotle pro svou polohu a hlavně pro vstup do Příčné ulice, který by nenašel vhodnější umístění. Bylo provedeno mnoho paměťových kouzel (říká se, že v tomto období byla použita kletba Imperius na některé z mudlovských inženýrů, tento skutek ovšem nebyl nikdy prokázán). Dodnes mudlovští architekti nechápou, jak se mohlo stát, že na plánech pro zdejší budovy je prázdné místo.


Děravý Kotel jak jej známe nejen dnes my, ale po celou dobu jeho existenci i všichni, kteří ním prošli.

Svůj interiér za všechna ta léta hostinec vůbec nezměnil. Najdeme tu několik pokojů pro hosty, salónek pro společenskou zábavu a hlavně mnoho zajímavých kouzelníků, kteří se zde potulují. Je to ideální místo pro poznávání nových tváří a také k sbírání nových informací o našem kouzelnickém světě.


Děravý Kotel se otvírá dnes, 26. ledna, přesně v 18:00. Nechť je všem pokojným domovem až do doby, než se většina obyvatel opět vrátíme do Bradavic! Těším se na shledání a třeba i nějakém to přípitku právě mezi zdmi našeho důležitého kouzelnického místa!

[Akt. známka: 1,57 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Autor: Maddie Láskyplná | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |