[ Webhosting profitux.cz ]
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
27.05.2018: Aktualizace sletů
Aktuálně je připravován slet v Olomouci. Více v sekci "Připravované slety".

03.03.2018: Konkurz do DV!

E-Bradavický Fénix

* 15. ročník E-Bradavického Fénixe: Anyus a Leistrová strůjci zmijozelského "doublu", tuhý boj profesorů pro Buflera i báječný Saitův večer

Vydáno dne 25. 01. 2017 18:25 (785 přečtení)

Již "půlkulatý" 15. ročník ankety oblíbenosti E-Bradavický Fénix se konal v pátek 13. ledna od 20. hodin ve slavnostně nablýskané Velké síni. Jaké příběhy přineslo vyhlášení cen tentokrát?
Podrobnosti najdete v článku!

Kalendář si letos lehce zašpásoval s organizátory ankety E-Bradavický Fénix, neboť vyhlašování a předávání cen již patnáctného ročníku připadlo na mezi kouzelníky i mudly nepříjemnou časovou kombinaci – na pátek a na třináctého v měsíci. Ale i přes tuto malou překážku se osazenstvo hradu v hojném počtu několika desítek obyvatel sešlo ve slavnostně nazdobené Velké síni. Obecenstvo ani tentokrát nešetřilo potleskem a gratulacemi, který si mimojiné za svůj večerní výkon vysloužili v zeleném oděni moderátoři a pořadatelé ankety – Maddie Láskyplná a Teóma Tejedor.

Stejně jako v předešlých letech ale večer nebyl jen o cenách oblíbenosti, ale také o tombole. Ta měla letos velice zajímavý příběh, ostatně stejně jako samotné vyhlašování "fénixů". Pro 15. ročník si organizátoři připravili dvě novinkynovou kategorii Zaměstnanec roku určenou pro dosud poněkud opomíjené inspektory, profesory penzisty či absolventy a také obnovení dávné tradice z "Ruffovy doby" – památeční diplomy, které oceněným roznášeli slavnostně odění skřítci. Ještě je třeba dodat, že letošní "očka" byla vyhotovena v tmavě zeleném provedení stejně jako dvojice fénixů, tentokráte uspůsobených nosit poštovní břemena.

A kdo se tedy stal obětí pátku třináctého a kdo naopak bude na tento večer vzpomínat v dobrém? *pousměje se*

Nováček roku
Letos se pořadatelé rozhodli vyhlásit jako první v pořadí kategorii Nováček roku, která se těší nesmírné prestiži, neboť každý ji může vyhrát pouze jednou. Letošní "nabídka" nováčků byla pestrá napříč všemi kolejemi, nicméně nejlepším ze všech se stal pro letošek mrzimorský student George Lanscrown s 9 hlasy! Soudě dle celkových výsledků nedal své konkurenci šanci, což bylo pro všechny překvapivé – tedy vyjma mrzimorských studentů, kteří asi věděli komu svůj hlas dávali *usměje se*.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM

Duch roku
Po doznění potlesku přistoupili organizátoři k vyhlášení kategorie Duch roku. Tato kategorie byla po dobu své existence dominanci pánů Foxe a Grandwooda. Nicméně – Petr Fox byl po tajemném magickém rituálu v létě minulého roku oživen, a tak logicky nemohl být v této kategorii nominovám – této skutečnosti si nevšimla řada obyvatel školy, neboť na řadě hlasovacích lístků bylo Foxovo jméno. Nicméně tyto hlasy nemohly být přijaty – přirozeně. A tak nebylo překvapením, že po roční odmlce se nejoblíbenějším duchem stal mrzimorský Peter Grandwood s 12 hlasy.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM

Srdce koleje
Kategorie Srdce koleje je souhrnným označem pro pětici podkategorií – jednotliví členové kolejí hlasují pro své "spolukolejníky" podle toho, kdo je pravým srdcem koleje, na kom kolej stojí, kdo je tahounem koleje nebo podle dalších XYZ důvodů, proč někomu dát hlas. Oproti minulým ročníků se letos jednotlivá srdce vyprofilovala tak, že z každé koleje byli ocenění skutečně "jen" dvě osoby. Nevídaná to záležitost!

Nebelvír: Gabriela Gane a Clea Eowerová
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM | DIPLOM

Zmijozel: Garry Gregory a Hannys Leistrová
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM | DIPLOM

Havraspár: Manon Lancaster a Jek James El
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM | DIPLOM

Mrzimor: Barbucha Kuřavová a George Lanscrown
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM | DIPLOM

Zaměstnanci: Johny Sait a Fiona z Albionu
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM | DIPLOM


Zaměstnanec roku
Zcela nová kategorie věnovaná zaměstnancům, kteří nevykonávají profesorské zaměstnání, i tak si ale ocenění rozhodně zaslouží, neboť byli tak nějak opomíjení. Kategorie to jest, jak již řečeno, nová, a tedy nejsou k dispozici žádné statistické zajímavosti. Celou Velkou síň však překvapilo s jakým obrovským náskokem rozdrtil svoji konkurenci vítězný inspektor Johny Sait se 16 body! Obdivuhodný počin a druhý zářez pana Saita v ten večer!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM

Profesor roku
Večer se postupně dostal přes řadu atraktivních kategorií k těm každoročně nejsledovanějším. Jako první přišla na řadu kategorie Profesor roku. V minulých letech opanovával kategorii profesor alchymie Teóma Tejedor, avšak v minulém školním roce byl sesazen profesorem nekromancie Richardem Bufler a skončil až na bronzovém stupínku. Určitě nelze říci, že by v minulých ročnících byla nouze o těsné výsledky, ovšem letošní výsledky těsnější být nemohly. Skoro. První a třetí místo dělily pouhé 3 hlasy!
Třetí místo nakonec obsadil a prohrál tak se svými kolegy profesor alchymie Teóma Tejedor s 42 hlasy - v této souvislosti je zajímavostí, že první trojici dělilo od čtvrtého místa téměř 20 hlasů! Stříbro hájil profesor Tyrs, ovšem letos si vyvěštil pouze bramborovou medaili, neboť na druhém místě letos vylétl nováček v zaměstnaneckých řadách, a to profesor drakologie Jamie Foster, který obdržel pěkné 44 hlasy. A první místo? První místo letos dokázal obhájil profesor Nekromancie a novopečený kolejní ředitel Nebelvíru Richard Bufler s 45 hlasy - tedy vyhrál o jeden jediný hlas! Jsme opravdu zvědaví, jak hlasující zamotají ankety příští rok.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM | DIPLOM | DIPLOM

Profesorka roku
Po mužích přišly na řadu ženy – kategorie Profesorka roku. Pakliže v mužské kategorii došlo ke změnám na stupních pořadí, ženská kategorie je již po několik let velmi podobná co do obsazení stupňů vítězů. V tomto ročníku pokračoval loni nastolený trend – velké bodové rozdíly. Pro srovnání – tři nejúspěšnější muže dělily 3 hlasy, tři pódiová místa u žen neskutečných 25 hlasů!
Hned na třetím místě jsme se dočkali překvapení, a to když jej letos obsadila ředitelka a profesorka OPČM Fiona z Albionu s 23 hlasy. Slečna ředitelka, která stále čeká na vítězství a dosud stála na stupních vítězů pouze třikrát (1x stříbrná, 2x bronzová) se na ně vrátila poprvé od školního roku 2010/2011! Druhé místo letos zaznamenovalo paritu – tedy ne tak často vídané dělení pozice - s 39 hlasy jej obsadily profesorka kouzelných tvorů Maddie Láskyplná a profesorka kouzelných formulí a kolejní ředitelka Zmijozelu Charlotte Chardonay. Se slušným náskokem 10 hlasů opět zvítězila profesorka bylinkářství a kolejní ředitelka Havraspáru Julinka Smailinka - 49 hlasů. Získala tak již svůj sedmý celkový triumf a vyrovnala rekord samostatných vítězství Valantiny Vaneové (4 vítězství), která však krom těchto svých triumfů drží také kvartet Fénixů v kategorii Studentka roku. Už příští rok však může paní Smailinka fantomku Fénixů překonat!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM | DIPLOMDIPLOM | DIPLOM

Student roku
Kategorie Student roku každým rokem nabízí zajímavé počty hlasů, jména na stupních vítězů i statistické perličky. Vítězství obhajoval loňský překvapivý vítěz Henry Mitchell, ovšem letos se na stupňě vítězů těsně nevešel a zůstaly mu tak pomyslné "brambory". A kdo tedy vyšplhal na stupínky letos?
Třetí místo letos přineslo dvojici zajímavých. John van Smith dosáhl na bronz poprvé ve své dlouhé studentské kariéře, stejný počet hlasů, tj. 25 obdržel i nebelvírský student a famfrpálový komentátor Henry Daniels. Druhé místo obsadil s počtem 29 hlasů havraspárský spoluvítěz z před dvou let Jek James El. A kdo zvítězil? Z loňského 8. místa se dokázal vzpamatovat dlouholetý zmijozelský student Maty Anyus, který obdržel 39 hlasů a navázal tak na své samostatné tituly z ročníků 2014 a 2014/2015 a také na dělený titul z ročníku 2015/2016. Tímto svým čtvrtým triumfem vyrovnal celkovým počtem vítězství Petra Foxe, který anketu ovládl v prvních čtyřech ročnících a podobně jako profesorka Smailinka má na dosah přepsání historie!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM | DIPLOM | DIPLOMDIPLOM

Studentka roku
Nejobtížněji predikovatelnou kategorií je s největší pravděpodobností kategorie Studentka roku, neboť čím více adeptek na vítězství, tím složitější odhadovat která slečna se umístí na stupínku nejvyšším. Podobně jako v kategorii Student roku se i zde letos neodehrával nějaký zvlášť těsný souboj. I zde se však o jedno z míst na stupních vítězů podělily dvě studentky. Vítězství obhajovala již dvojnásobná držitelka nejcennějšího Fénixe Manon Lancaster.
Je třeba uvést, že 3. a 4. místo dělil pouhý hlas, a tak nebylo daleko k poměrně ironické situaci. Černého Petra mohla už počtvrté v řadě obdržet havraspárská studentka Rosemary Ellen Wilde, která však se 14 hlasy obdržela třetí místo a konečně se probojovala mezi nejlepší trojku. I když ... možná čtyřku. Na druhém místě se totiž umístila dvojice studentek – vůbec poprvé se ze stříbrného úspěchu může radovat dlouholetá studentka Mrzimoru Barbucha Kuřavová s 21 hlasem a taktéž loňská obhájkyně v osobě havraspárské studentky Manon Lancaster. Ta získala, překvapivě, stejný počet hlasů. Před dvěma školními roky svrhla slečnu Lancaster Kačka Valentová, která však rozšířila řady zaměstnanců, a tak logicky nemohla na své vítězství navázat. Ovšem ve Zmijozelu mají kvalitní studenty a studentky i nadále, neboť s náskokem 11 hlasů vůbec poprvé vyhrála E-Bradavického Fénixe zmijozelská prefektka Hannys Leistrová s 32 hlasy. Vůbec poprvé v historii tak obě studentské kategorie vyhráli zástupci jedné koleje (v ročníku 2015/2016 k tomu také nebylo daleko, nicméně Maty Anyus se o vítězství musel podělit s Jekem James Elem)! Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
DIPLOM | DIPLOMDIPLOM | DIPLOM

Všechny ceny tak byly rozdány a zbývalo vylosovat majitele dvou zeleným fénixů. Nakonec dvojice poštovních fénixů putovala do rukou Lauren Aimy Pond a Johnyho Saita. Jeden z dvojice školních inspektorů tak zažil vpravdě vydařený pátek třináctého – dvě vítězství a štěstí v tombole k tomu. *usměje se*. Závěrečné minuty galavečera se už nesly v ryze uvolněném duchu – slavilo se, gratulovalo se, tleskalo se.

Patnáctý ročník E-Bradavického Fénixe je tedy za námi a již příští školní rok vstoupíme do dalšího ročníku, který opět může nabídnout zajímavé příběhy, rekordy a třeba i nové vítěze. Můžeme vám slíbit, že již nyní chystáme na další edici ankety novinky, a tak nebude lhát, když budu konstatovat, že se máte opravdu nač těšit!

Tak zase příští školní rok!

Váš Teo

[Akt. známka: 1,89 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT, ML
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |