[ Webhosting profitux.cz ]

Mrzimor vítězstvím nad Zmijozelem je bronzový

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál, Vydáno dne: 10. 01. 2019 18:30

V posledním zápase 9. ročníku famfrpálového školního poháru si Mrzimor svým vítězstvím nad Zmijozelem zajistil 3. umístění v tabulce a vyhrává tedy se svými 4 body bronzovou medaili v letošní sezóně. Více o zápase čtěte v článku.

V sobotu 1. prosince 2018, tedy první adventní nedělí, se uskutečnil poslední zápas letošní famfrpálové sezóny, v němž se utkali Morčátka s Hady. V tomto zápase se rozhodovalo o tom, kdo se jak umístí v druhé polovině tabulky, respektive na posledních třech místech. Na 1. místě se umístili Nebelvírští s osmi body a o 2 body méně měl výběr Zaměstnaneckého sboru na místě druhém. Jak tento boj o poslední místa vlastně skončil?

Nejprve si představíme jednotlivé soupisky týmů v tomto duelu. U mrzimorského kapitána Henryho Mitchella se k jeho střeleckému postu přihlásila Elizabeth Fieldová, potlouky odrážely na soupeře Shuren Dee Kamiki a Annie Quinton. Zlatonku se pokoušela chytit Barbucha Kuřavová. Mrzimor hrál i v tomto zápase bez brankáře. A co na druhé straně?

U zmijozelské kapitánky Hannys Leistrové nastoupily u střelecké pozice, stejně jako jejich kapitánka, i Gabriel de Montanue a Hanare Takeda a odrážeči byli Percy Conel a Jane Vixen. Brankové obruče se snažila hlídat Selene Crimson a zlatonku chytala Lenka Tsouhalová. A jak vypadal zápas, na to se teď podívejme trochu zblízka.

V celém zápase bylo nastříleno celkem 29 gólů, což je celkem obdivuhodný výkon. Mrzimorští dokázali nastřílet hned 26 branek, 15 z nich měla Elizabeth Fieldová, o 4 méně, tedy 11 střel, měl mrzimorský kapitán Henry Mitchell. Zmijozelští prohodili camrál obručemi pouze třikrát. Hannys Leistrová se postarala o 2 trefy a o zbylý jeden gól pak Gabriel de Montanue.

Odrážeči rozdali pauzu na 1 hodinu a 53 sekund, na celkový čas zápasu jedné hodiny 39 sekund. A to je v porovnání s ostatními zápasy průměrný výkon. Mrzimorští dokázali rozdat 48 minut a 48 sekund, z toho 47 minut a 46 sekund dokázala rozdat Shuren Dee Kamiki. Zbývajících 22 minut a 5 sekund rozdal Zmijozel.

Zlatonka v tomto zápase byla ale dost nestranná. Oboum týmům se ukázala hned 10krát. Zmijozelská chytačka Lenka Tsouhlavová ji jednou mohla chytit a zajistit svému týmu vítězství a promíchat tak kartami v tabulce, ale nakonec ji chytila v době, kdy již bylo pozdě.

Za celý zápas jsme neviděli žádné střídání, ale ve 20:26:40 na 16 minut a 8 sekund odešla Anne Quinton, zřejmě zápas byl pro ni moc náročný a proto si dala čtvrt hodinovou pauzu. Ve 20:36:08 odešel i Percy Conel a do konce zápasu se nevrátil. Co bylo opravdovým důvodem k odchodu obou odrážečů není znám.

I když Zmijozel chytil zlatonku, tak zápas vyhrál Mrzimor, a zajistil si tak se svými 4 body bornzovou příčku ve famfrpálovém poháru. Na 4. místě se tak umístil se 2 body Havraspár a poražený Zmijozel skončil bez bodu na posledním pátém místě. Konečné pořadí tedy vypadá následovně:

Statistika tohoto zápasu samozřejmě nesmí chybět, brzy přijde i souhrná statistika letošní sezóny.

• Elizabeth Fieldová, 30:260, 21:02:50

Zlatonku v tomto zápase chytl po 1 hodině a 39 sekundách hry Lenka Tsouhalová, přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečný skóre na 180:260.