[ Webhosting profitux.cz ]

Pedagogická mašina zastavena

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál, Vydáno dne: 29. 11. 2018 18:53

Pedagogická mašina byla v sobotu 23. listopadu zastavena neporaženým výběrem z Nebelvíru. Oba dva týmy hrály své poslední zápasy. Jak to dopadlo se dozvíte v článku.

V sobotu 23. listopadu se od 20:00 odehrál předposlední zápas sezóny, ve kterém se střetly 2 ještě neporažené týmy v letošní sezóně, a to týmy z Nebelvíru a z řad Zaměstnanců školy, a zápas tomu tak i odpovídal. Byl to boj o první místo. Oba dva týmy měly před zápasem shodný počet bodů, celkově 6. V tomto zápase se rozhodlo o konečném vítězi poháru letošní famfrpálové sezóny.

Jak to vypadalo se soupiskami? Hráčů bylo opravdu dost, tohoto zápasu se celkově zúčastnilo 19 hráčů. U kapitána Nebelvíru, Mysteriouse Shadowa se hlásilo 7 lidí. Kapitán hrál na postu odrážeče a s ním odrážely potlouky Ann Vouzrtová a Denise Laviette a s camrálem na branku lítali a stříleli James Oliver, Nina Pikeová a Rose de Villiers. Branku hlídala Tereza Lother a zlatonku chytala Cathy Beedle.

A jak to vypadalo na druhé straně u Zaměstnanců? Po vedení kapitána Johnyho Saita se přihlásilo 10 lidí. S Johnym Saitem hrály na postu odrážečů Clea Eowerová a Charlotte Chardonay, s camrálem si hráli Monča Black, Richard Bufler, Kačka Valentová, Charoline Swan, Jek James El a Maddie Láskyplná. Branku hlídal Mazrim Taim a zlatonku chytal Teóma Tejedor.

Zápasl trval bez přestávky, která činila 5 minut a 17 sekund, přesně 1 hodinu, 1 minutu a 51 sekund, což se řadí mezi průměr. Přestávka byla vyhlášena na žádost kapitána Nebelvíru, Mysteriouse Shadowa ve 20:41:59, ukončena pak ve 20:47:16. Mohli jsme tak vidět v premiéře vyhlášení tzv. Timeoutu, jak se to slangově říká. I když měl výběr z řad Zaměstnanců školy snad ve všem navrch, nedokázal vyhrát nad celkem z Nebelvíru.

Za celý zápas jsme mohli vidět na 19 branek, což není zrovna hodně. Mohli jsme vidět 13 branek na straně Nebelvíru, zbylých 6 branek pak na straně Zaměstnanců. Nejvíc jich dali Nina Pikeová a James Oliver, oba dva po 6 brankách. Dvakrát se trefili Jek James El a Kačka Valentová, po jednom gólu mají i Rose de Villiers, Richard Bufler a Monča Black. V tomto ohledu měli Nebelvírští navrch nad Zaměstnanci.

Odrážeči moc nezaháleli. Celkově rozdali hráčům pauzu na 1 hodinu, 26 minut a 58 sekund. Nebelvírští v tomto trochu zaváhali, rozdali pouze 29 minut a 19 sekund oddechu ostatním hráčům oproti 57 minutám a 39 sekundám pauzy, které rozdal tým složený z řad Zaměstnanců školy.

I zlatonka více fandila Zaměstnancům, ti ji spatřili hned 26krát oproti 10 spatření hráčů z výběru Nebelvírské koleje.

Za celý zápas jsme mohli sledovat i spoustu střídání, za bezmála jednu hodinu hned 15 střídání a 2x odvolání za neaktivitu a jejich následné nastoupení. Jedno jediné střídání jsme mohli sledovat na straně Nebelvíru, kdy ve 20:10:53 na postu odrážeče Ann Vouzrtová vystřídala Denisse Laviette. Zbytek se odehrál na střídačce Zaměstnanců. Ve 20:16:49 na pozici střelce vystřídal Jek James El Kačku Valentovou, ve 20:16:57 opět na střelci vystřídala Maddie Láskyplná Monču Black a ve 20:17:01 Charoline Swan Richarda Buflera, kteří se opět prohodili ve 20:31:28. Ve 20:22:55 v odrážení potlouků vystřídal Johny Sait Cleu Eowerovou. Na střeleckých pozicích se dál střídalo ve 20:31:34, kdy Kačka Valentová střídala Maddie Láskyplnou, ale ta bohužel byla ve 21:31:57 odvolána za neaktivitu, ve 20:37:00 však nastoupila zpět na hřiště. Ve 20:31:57 se dál střídá na střelecké pozici, střídá Monča Black Jeka Jamese Ela. Další střídání je na pozici odrážeče, ve 20:47:22 vystřídala Clea Eowerová Charlotte Chardonay. Zbytek střídání je již na pozici střelců. Ve 20:47:24 střídá Maddie Láskyplná Kačku Valentovou, ve 20:47:26 Jek James El Richarda Buflera a ve 20:47:28 Charoline Swan Monču Black, obě dvě se prohodily ve 20:57:55, ve 20:58:01 Kačka Valentová vystřídala Maddie Láskyplnou a ve 20:58:07 bylo poslední střídání Richarda Buflera, který zaskočil za Jeka Jamese Ela. Ve 20:59:18 byla Monča Black odvolána za neaktivitu, nastoupila opět ve 21:04:25.

I když to vypadalo, že zápas mají Zaměstnanci vyhraný, Cathy Beedle byla zřejmě šikovnější, nebo měla zrovna větší štěstí než Teóma Tejedor, chytila zlatonku a tím zajistila nejen vítězství a body do poháru, ale i krásné první místo v tabulce o famfrpálový pohár s osmi body. Zaměstnanci se šesti body končí na 2. místě. 1. prosince se rozhodne o pořadí zbývajících týmů. V tomto zápase nastupuje Zmijozel a Mrzimor. Zde se rozhodne, kdo bude na třetím místě, Zmijozel letos nevyhrál a Mrzimor s Havraspárem mají po dvou bodech. V případě výhry Mrzimoru by pořadí bylo zcela jasné, že na 3. místě by byl právě Mrzimor, na 4. místě Havraspár a na posledním místě Zmijozel. V případě výhry Zmijozelu by se celé pořadí mezi 3. a 5. místem zřejmě promíchalo v záležitosti vzájemných zápasů.

Dosti spekulací a na závěr obvyklá statistika.

• Kačka Valentová,130:60, 21:13:48

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 1 minutě a 51 sekundách hry Cathy Beedle, přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 280:60.