[ Webhosting profitux.cz ]

EB famfrpál začíná. Kdo vyhraje turnaj?

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Vydáno dne: 25. 03. 2018 18:45

Již v úterý 27. března 2018 od 21 hodin se odehraje vůbec první zápas letošní famfrpálové sezóny. Tím se odstartuje řada zápasů, v nichž se na konci roku dle výše bodů rozhodne, kdo vyhraje famfrpálový pohár a kdo skončí na posledním místě. Můžeme ale odhadnout jak celý turnaj skončí?Odpovědí je: Teoreticky ano, ale ve skutečnosti to může být jinak. Podle stanovených kurzů to vypadá, že největší naději má Nebelvír nad stříbrnými Zaměstnanci a bronzovým Havraspárem. Jako „bramborový" se umístí tým z Mrzimoru a na posledním pátém místě by měla být kolej Zmijozelu.

Podle statistiky jednotlivých hráčů se potvrzuje zhruba toto pořadí. Statistiky ukazují, že by se mělo bojovat o první místo mezi týmy Nebelvíru, Zaměstnanců a Havraspáru, a o čtvrté místo mezi Mrzimorem a Zmijozelem.

V Mrzimoru bude chybět kvalitní chytač. Charlie Broen, který chytal poměrně dlouhou dobu za tým, po posledním zápase s Nebelvírem, ve kterém jezevci vyhráli o 10 bodů, ukončil kariéru a odešel z Hradu.

Podobné muka zažívají i ve Zmijozelu, háďata mají problém v brance. Nemají dost dobrého brankáře, který by se vyrovnal ostatním týmům. Ale chytače mají jednoho z nejlepších. Možná je to dobrá motivace chytače, aby zlatonku chytil včas, aby se ostatní dlouho netrápili v navyšujícím se počtu obdržených branek.

U ostatních je rozložení sil vcelku vyrovnané, a tak nelze jednoznačně určit, kdo z nich se stane vítězem letošní sezóny. Podle počtu aktivních hráčů je větší favorit Havraspár a Nebelvír nad Zaměstnanci. Ale kdo ví, třeba letos překvapí. Třeba nás překvapí i týmy z Mrzimoru nebo ze Zmijozelu, i když nad jejich silami se vznáší určitá vlna menších pochyb.

Abych zakončila svůj článek; musela bych být věštec, abych vám zde sdělila, jak to celé doopravdy bude. Nikdo zatím neví, kdo nakonec zvítězí a kdo bude poražen. A my ostatní, přijďme podpořit své týmy na famfrpálové hřiště. Fanděme všichni společně. A uvidíme na konci sezóny, kdo nakonec vyjde vítězně.

Sláva vítězům, čest poraženým, sportu zdar, famfrpálu obzvlášť.


Korekturu provedla Annabelle Fairy.