[ Webhosting profitux.cz ]

Famfrpál očima kapitánů

Autor: Bývalí redaktoři <>, Téma: Rozhovory, Zdroj: vlastní, Vydáno dne: 18. 10. 2016 22:30

Jak na tom jsou vlastně kapitáni? Je tato funkce procházka růžovou zahradou, nebo spíše prací pro otroka? Neváhejte a nahlédněte do tohoto článku, který neskrývá pouze rozhovor.

Každý si nejspíše stačil všimnout, že nová sezóna Famfrpálu je již v plném proudu. Máme za sebou první tři zápasy, jejichž výsledky mohou být pro mnohé celkem překvapení. Zda jsou překvapením příjemným, to je otázka, na kterou si musí odpovědět každý z nás sám.

O tom však dnešní článek nebude. Myslím, že mnohé z nás někdy napadla nějaká otázka, na kterou by rád znal odpověď od všech kapitánů. Možná, že právě v tomto rozhovoru najdete odpověď. Sestavil jsem celkem 5 otázek, které jsem položil všem kapitánům z jednotlivých kolejí. A jak tedy vypadaly jejich odpovědi? Na to si ještě chvilku počkejte, nejdříve si totiž letošní kapitány trochu představíme.

Jako první zde máme kapitánku Mrzimorské koleje - Barbuchu Kuřavovou. Ve své funkci působí již od sezóny 2014/2015. Mimo to je také dlouholetou primuskou své jezevčí tlupy. Barbucha ve svém týmu zastává funkci odrážeče a z minulých sezón o ní můžeme říct, že si poradí i bez odrážečského parťáka. Aby toho nebylo málo, je šéfredaktorkou Denního věštce. O dalších aktivitách této studentky snad asi raději vydám samostatný článek.
Kapitánkou Nebelvírské smečky je i v letošním školním roce Gabriela Gane. Bude to již její třetí kapitánská sezóna. Zda dovede svůj tým ke třetímu vítězství, to je zatím ve hvězdách. Mimo funkce kolejního kapitána se může pyšnit také funkcí primusky koleje, kterou reprezentuje minimálně stejně dobře, jako tu kapitánskou. Gabrielu jsme dříve mohli vidět jako chytačku či brankářku, dnes je však součástí střeleckého tria.
John van Smith je již ostříleným kapitánem týmu Havraspáru. Svou funkci zastupuje svědomitě, stejně tak, jako funkci prefekta, kterou letos přijal. O této havraspárské střelecké jedničce můžeme říct, že si s camrálem zkrátka rozumí, na svém kontě má již 53 vstřelených gólů! Doufejme, že bude mít stejné štěstí také u zkoušky NKÚ, kterou bude letos skládat.
Do famfrpálové bitky se zapojí také zaměstnanecká kolej, jejíž kapitánem je inspektor Johny Sait, takže mimo kapitánství je jeho hlavní náplní kontrola výuky. Ve svém volném čase se však věnuje kariéře odrážeče a ze své vlastní zkušenosti musím uznat, že tomuto chlápkovi se opravdu nechcete připlést pod potlouk. Proslýchá se, že co neví on, to ví jeho vševidoucí oko, které má na dveřích svého kabinetu. Takže bacha na to.
Jako poslední je zde úplný kapitánský nováček - Lenka Tsouhalová, která je kapitánkou Zmijozelského famfrpálového týmu. Lenka coby primuska hadů to určitě nebude mít jednoduché, jejím hlavním úkolem bude složit nový funkční kolejní tým. Budeme jí držet palce. Tato slečna se ale může chlubit největším počtem chycených zlatonek. Na svém kontě jich má neuvěřitelných devět!

To by myslím pro představování kapitánů stačilo, nyní se již podíváme na otázky a odpovědi. Všechny odpovědi zanechávám zcela autentické, tedy bez jakékoliv pravopisné korekce. Označeny budou barevnými iniciály dle kolejí jednotlivých kapitánů.

Otázka číslo jedna
Jak letos vidíš svůj tým? Bude to silný tým, který obstojí s tou největší konkurencí, nebo nebude prokazovat nijak velkou výraznost?

B.K.: Tak, rozhodně si myslím, že z nás půjde větší strach než v loňské sezóně. Přeci jenom hrát ve čtyřech či pěti není moc ideální. Ale Sam se vrací do sestavy, a snad se zapojí i někdo z nováčků, a budeme více konkurenceschopní.
G.G.: Myslím, že můj tým dokáže obstát i s tou největší konkurencí a rozhodně silný je. Ovšem ani tak nelze s jistotou říci, že budeme vyhrávat, jelikož to závisí na spoustě věcí a také i na trošce štěstí. *úsměv* Jsem si ale jistá tím, že se můj tým rozhodně nevzdá bez boje, a i když třeba nevyhrajeme pokaždé, důležité je zúčastnit se a odejít se vztyčenou hlavou, i když ne s vítězstvím na kontě. *úsměv*
J.v.S.: Svůj tým letos vidím velmi dobře, co bych to byl za kapitána, kdyby ne. *úsměv* Ne, ale upřímně. Myslím si, že i přes odchod Jamieho k zaměstnancům, jsme silný tým, který si poradí s kdejakou situací a nic moc nás nezaskočí. Mám v týmu velmi dobré hráče, kteří na sobě pracují a poctivě trénují a věřím, že uvidíme i pěkné výsledky, na které budeme moct být pyšní.
J.S.: Vzhledem k tomu, že jsme letos získali 2 nové hráče včetně jednoho z nejlepších střelců, tak si myslím, že letos bude náš tým ve velmi dobré formě a sestavě a určitě soupeři nedáme výhru zadarmo, v nejlepším případě odkráčí s nula body. *úsměv* Takže ano, myslím si, že obstojíme proti našim protivníkům, při troše štěstí možná i proti tomu největšímu soupeři v podobě červené smrště.
L.T.: Tento rok se spíše obnovujeme, bude to tým složený více z novějších hráčů než z veteránů, kteří hráli předchozí roky. Spíš se nechám sama překvapit, jak nám to půjde. *usměje se*

Otázka číslo dva
Plánuješ nějaké speciální taktiky? Pokud ano, můžeš prozradit, kterých postů se budou týkat?

B.K.: Myslím, že mi plně bude stačit, když si to ujasní Eliz s Henrym, však oni ví, o čem mluvím, že? *nevinně se usměje* A jinak, snažit se zaučit nějaké ty nováčky. Tam je budoucnost. Jinak, nic důležitého.
G.G.: Prozatím neplánuji nic speciálního, ale to ještě může v průběhu sezóny přijít. *úsměv*
J.v.S.: Speciální taktiky se dopředu moc plánovat nedají, ale jedna je přece jen nyní vymyšlena, ale tu s dovolením neprozradím. Co se ale týče taktik obecně, tak plánovat se dá cokoliv, ale až při skutečném zápase se zjistí, zda je to realizovatelné nebo není.
J.S.: Tak určitě si nějaké taktiky chystám. *úsměv* A budou se týkat asi všech, vyjma chytače, tam se taktika asi ani moc nedá vymyslet. Ale uvidí se, zda budou fungovat i při zápase, protože jedna věc je ji vymyslet, druhá pak ji aplikovat.
L.T.: Z minulých let se osvědčilo několik strategických postupů, které se snad podaří do jisté míry zopakovat.

Otázka číslo tři
Kterého týmu se bojíš nejvíce, který tým bude opravdu velký výzva?

B.K.: Tak, zde je odpověď jednoduchá. Nebelvír. A který bude velká výzva? To všechny. Člověk si nemůže být jist nikdy, a u nás obzvlášť. Štěstí je velice vrtkavé. A zlatonka ještě více.
G.G.: Podle mě je každý tým výzvou, každopádně bych se letos celkem obávala zaměstnanecké koleje vzhledem k tomu, jaké posily se jim dostalo z jiných týmů. A loni nám dal celkem zabrat Havraspár, tak uvidíme, jak to v neděli mezi námi dopadne. *úsměv* Neznamená to ale, že bychom ostatní týmy podceňovali, rozhodně nás mohou překvapit.
J.v.S.: Největší obavy mám letos z týmu zaměstnanců. Oproti minulému roku mají dvě nové posily, což jejich tým může posílit. Ale my se jen tak nedáme a pojedeme na plno, abychom to zvládli, co nejlépe to půjde!
J.S.: Jak už jsem naznačil v první odpovědi, tak jednoznačně to bude Nebelvír. Jejich sehranost je obdivuhodná, poměrně dobře natrénování, hrají chytře, opravdu těžký soupeř a bude pro náš tým pořádnou výzvou.
L.T.: Řekla bych, že každý tým má něco do sebe. Nicméně kdybych měla jmenovat, jedna z výrazných výzev je nejspíš Nebelvírská odrážecká dvojka.

Otázka číslo čtyři
Co by pro tebe znamenala výhra Famfrpálového poháru?

B.K.: My stojíme nohama pevně na zemi a žijeme pouze zápasy. Jsme rádi, že si každý zápas můžeme užít. Ať už nastoupíme v pěti nebo sedmi hráčích. Vždy se u něj dobře pobavíme, a na výsledky nebereme moc ohledy. *pousměje se* Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.
G.G.: Znamenalo by to pro mě dodržení slibu neboli splnění předsevzetí, protože když jsem přijala roli kapitánky Nebelvírského týmu, řekla jsem, že bych ráda, aby tým pod mým vedením vyhrál tři famfprálové poháry v řadě a pak budu spokojená, tak kdo ví, jak to dopadne, ale rozhodně se budeme snažit. *úsměv*
J.v.S.: Výhra poháru? No.. to by bylo naprosto báječné! *úsměv* Pro mě osobně by to znamenalo hodně, věděl bych, že jsme dobrý tým a že jsem snad i dobrý kapitán, ale hlavně jde o celý tým, o každého hráče kterého mám v týmu. Protože bez nich by ten tým nebyl takový jaký je! Tímto jim tedy i děkuji.
J.S.: Tak v našem případě by to bylo trochu těžší v tom, že do oficiálního pořadí se nepočítáme, ale to by nic neměnilo na tom, že by mě to neskutečně potěšilo i hlavně za ostatní, kteří se nebojí postavit se proti studentům, kteří se nám snaží pomstít za ty naše testy, trolly a další věci, čím s láskou "odměnujeme" naše studentíky. Ale určitě bychom pak ve sborovně měli velkou párty. *smích*
L.T.: Rozhodně by to byla veliká pocta.

Otázka číslo pět
Na jak dlouho vidíš ještě své působení v roli kapitána? Baví tě tento nelehký úkol, nebo bys jej rád někomu předal?

B.K.: Na tak dlouho, dokud se Chár nerozhodne, že má někoho lepšího. *úsměv* Stejně jako každý rok. Nevidím v tom nic, co by mělo nějak bavit, či být hrozné. Ano, nějaká ta váha navíc tam je, a často je na člověka svalována vina. A jeho se ptají „proč zase hrajete jenom v pěti“, nebo je pomlouván. Ale, z takových komentářů se snažím nic nedělat. Stačí mi jen myslet, že je za pár dní zápas, a hlídat si, aby hráči mohli nastoupit. A to není nic náročného *usměje se*
G.G.: Netuším, jak dlouho budu v této roli ještě setrvávat. Nejspíš to hodně záleží na týmu, jak dlouho mě budou chtít v čele, protože to se mnou občas není úplně lehké. *smích Pozice kapitánky mě baví, ačkoliv mám momenty, kdy bych to raději přenechala někomu jinému, ale věřím, že prozatím jsem pro tým stále přínosem, a až to tak nebude, ráda se přesunu z postu kapitánky pouze na post hráče. *úsměv*
J.v.S.: Své působení v týmu na pozici kapitána vidím zatím na dlouho, letos a příští rok určitě také. Baví mě to hodně a jen tak se toho nevzdám! *úsměv*
J.S.: Doba mého setrvání na pozici kapitána nezáleží jen na mě, ale na týmu, jak dlouho bude se mnou spokojený a bude mě chtít za kapitána. Dokud tomu tak bude, tak se budu snažit setrvat. *úsměv* Nicméně, že by to byla kdo ví jaká zábava, tak to bohužel ne. Jsou to povinnosti a starosti, občas se mi stýská po obyčejném hráči, co si jen přijde na zápas, odehraje a hotovo, případně ještě sem tam potvrdí účast nebo tak. Jako kapitán musí člověk shánat hráče, stresovat se, zda fakt všichni přijdou, atd. Ale zase kdyby to byla taková hrůza, tak to nedělám. *smích*
L.T.: To je zatím ve hvězdách, a sama jsem zatím v této funkci nováček. Kapitánkou jsem ráda, ale hádám, že časem budu vděčná za spolehlivého nástupce. *smích*

To by bylo pro kapitánský rozhovor vše. Já doufám, že jste se třeba dozvěděli nějaké nové informace, nebo jste se alespoň při čtení trochu zabavili. Budu velice rád, pokud zanecháte v komentářích nějaký váš názor na to, jak se vám tento rozhovor líbil či nikoliv. Nebráním se také návrhům na nové otázky pro naše kapitány, případně návrhy na další články. Děkuji vám za přečtení a budu se těšit třeba brzy u dalšího článku z famfrpálového dění. *úsměv*

Jek James El